kalendarz ciąży

Twoja ciąża tydzień po tygodniu

Kalendarz ciąży

Opracowanie: Monika Kornać

Kalendarz ciąży bezpiecznie przeprowadzi przez te radosne dziewięć miesięcy każdą parę spodziewającą się dziecka. Jesteś w ciąży? A może dopiero planujesz posiadanie dziecka? W takim razie przejrzyj opisy poszczególnych tygodni i zobacz, co cię czeka.

Przygotujcie się ze swoim partnerem na radosne oczekiwanie, poznajcie symptomy ciąży i jej najważniejsze momenty. Dowiecie się, kiedy już można wyczuć ruchy dziecka, co spakować do szpitala, jakie dokumenty zabrać oraz kiedy zacząć kompletowanie wyprawki.

Kalendarz dostarcza wyczerpujących i kompletnych informacji na temat rozwoju dziecka w okresie prenatalnym oraz zmian, jakie zachodzą w ciele kobiety w czasie tych dziewięciu miesięcy. Z taką pomocą zawsze będziesz wiedziała, co dzieje się z tym malutkim mieszkańcem Twojego brzucha.

Dowiesz się, dlaczego cierpisz na zgagę, kiedy miną poranne mdłości, jaki jest skuteczny osób na zaparcia w ciąży, kiedy mówić do swojego dziecka, jak przygotować się do porodu oraz o co pytać lekarza w trakcie wizyt kontrolnych.

Szczegółowo opisane trzy trymestry przybliżą przeszłym rodzicom rozwój maluszka od zapłodnienia aż po rozwiązanie. Dokładne opracowany kalendarz ciąży tydzień po tygodniu to wspaniały przewodnik po tym wyjątkowym okresie.

Jakie są objawy ciąży?

Znamy wiele typowych objawów ciąży. Należą do nich poranne mdłości czy apetyt na dziwne potrawy lub ich niecodzienne połączenia.

Pierwszą oznaką błogosławionego stanu jest jednak oczywiście brak miesiączki. Gdy w wyznaczonym terminie okres się nie pojawia, myśl kobiety jest jedna: jestem w ciąży.

Czytaj dalej

Jak przygotować się do ciąży?

Ciąża to szczególny czas w życiu każdej kobiety kiedy to powinna szczególnie o siebie dbać. Przez te dziewięć miesięcy nosi w sobie nowe życie. To dziecko jest owocem miłości, która łączy ją z ukochanym mężczyzną.

Czytaj dalej

Kalendarz ciąży - Twoja ciąża tydzień po tygodniu

Wybierz interesujący Ciebie tydzień ciąży...